Czasopisma specjalistyczne dla każdego rodzica

Mój Przedszkolak

Mój Przedszkolak to magazyn dla rodziców, który łącząc dwa światy - świat Rodziców i świat Przedszkola - ma za zadanie wspierać rodziców w dbaniu o zdrowie, bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym.

Temat najnowszego numeru:

Do wakacji gotowi? Start!

Ponadto w numerze

• "Tu i teraz" w myślach dziecka z ADHD. Rozmowa z Iloną Lelito - prezesem Polskiego Towarzystwa ADHD
  • Granice w relacji z przedszkolakiem. Kiedy i jak mówić "nie".
  • Letnia szkoła żywienia dzieci
  • Bezpieczeństwo na placu zabaw
  • i inne

Testy gotowosci szkolnej

Każdy rodzic może samodzielne zbadać w jakim stopniu jego dziecko jest przygotowane do pójścia do szkoły. Korzystajac z zamieszczonych narzędzi do badania gotowości szkolnej przygotujecie Państwo siebie i swoje dziecko do kolejnego etapu edukacji.

Kryteria Gotowości Edukacyjnej P...

Arkusz obserwacji 5-latka wskazujący na gotowość podjęcia nauki w szkole.

Skala Gotowości Szkolnej SGS

Arkusz obserwacji dziecka 6-letniego wskazujący na gotowość do podjęcia nauki na kolejnym etapie edukacji

Materialy dla rodziców

Jak pomagać dziecku w rozwoju

Ulotka dla rodziców, informująca o sposobach wspomagania rozwoju dziecka. Zawiera mini test dla rodziców oraz kilka przykładów zabaw gotowych do wykorzystania w czasie spędzanym z dzieckiem.

Jak wspierać dziecko ze stanami lękowymi

Ulotka dla rodziców dziecka, które ma stany lękowe. Zawiera cenne informacje czym jest lęk oraz wskazówki jak zrozumieć dziecko i jak mu pomóc. W ulotce znajdują się również informacje, w jakich sytuacjach konieczne jest pójście z dzieckiem do psychologa.

Jak sobie radzić, gdy dziecko zaczyna kłamać?

Ulotka skierowana do rodziców dzieci, które zaczynają kłamać. Zawiera opis rodzajów kłamstw stosowanych przez dzieci oraz wskazówki dla rodziców jak postępować gdy odkryje się, że dziecko kłamie.

Jak ćwiczyć koncentrację i pamięć przedszkolaka?

Ulotka dla rodziców zawierająca opis typów dzieci ze względu na koncentrację (wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy) oraz informacje jak ćwiczyć koncentrację i pamięć poszczególnych typów dzieci. W ulotce rodzice znajdą również propozycje uniwersalnych ćwiczeń na koncentrację.

Pasja zdrowego jedzenia zamiast fast foodów

Ulotka dla rodziców dotycząca zdrowego żywienia. Zawiera informacje co powinno znaleźć się w jadłospisie przedszkolaka oraz jak zachęcić go do zdrowego jedzenia. W ulotce znajduje się również przykład zajęć z dzieckiem podczas przygotowywania podwieczorku.