Zachowania się wobec bezpańskich zwierząt

• Pora roku: Wiosna, Lato
  • Podstawa programowa: 6. Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

• Tekst opowiadania „Czyj może być ten kotek?”, autor: Małgorzata Warzkiewicz,
  • Ilustracje przedstawiające najczęściej hodowane w domu zwierzęta: chomik, świnka morska, pies, kot, królik miniaturka, szynszyla itp.,
  • Ilustracje przedstawiające przedstawicieli zawodu leśnika, strażnika miejskiego oraz weterynarza,
  • Utwór muzyczny „Do góry jak kangury”,
  • Duży arkusz papieru i flamastry w dwóch kolorach,
  • 4 różnego koloru szarfy lub koła hula–hop,
  • Gałganki w formie łatek z pluszu, polaru, futerek (po kilka dla każdego dziecka).

Obszar 6. Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.
Umiejętność 6.1 wie, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc, umie o nią poprosić

Czterolatek potrafi  krótko opowiedzieć o swoich dotychczasowych doświadczeniach w kontaktach ze zwierzętami oraz  rozumie konieczność zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach ze zwierzętami nieznanymi lub bezpańskimi. Wyrabianie w dzieciach odpowiedzialnej postawy w zachowaniu się wobec zwierząt nieznanych lub bezdomnych, a także świadomości dotyczącej udzielania im pomocy. Wzbogacanie słownictwa wokół tematu, poprzez poznanie słów: weterynarz, leśniczy, straż miejska. Rozwijanie wyobraźni plastycznej w czasie rysowania portretu wymarzonego zwierzątka.

Do góry jak kangury
> Dźwięki

Wesoła melodia do wykorzystania podczs zajęć w przedszkolu.

Czyj może być ten kotek?

Wdrażanie do odpowiedzialnego i ostrożnego zachowania się wobec bez...

Czyj to może być kotek?
> Opowiadania/bajki

Opowiadanie można wykorzystać podczas zajęć.

Karta pracy - Czyj to może być kotek?

Karta pracy do wykorzystania podczas zajęć.