Zabawy w oparciu o rymowankę

• Pora roku: Wiosna, Lato
  • Podstawa programowa: 4. Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.

• Sylwety biedronek z 3, 4 i 5 kropkami, biedronki z zagadkami,
  • Sylwety zwierząt: 3 duże biedronki, 3 małe biedronki, 3 duże motyle, 3małe motyle, 3 duże żaby, 3 małe żaby, 3 duże pszczoły, 3 małe pszczoły,
  • 4 obręcze, koła czerwone, czarne, kropki,
  • Klej, sznurek, kredki,
  • „Lot biedronek” – karta pracy,
  • Utwór „Zabawa z przyrodą”

Obszar 4. Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.
Umiejętność 4.2 grupuje obiekty w sensowny sposób (klasyfikuje) i formułuje uogólnienia typu: to do tego pasuje, te obiekty są podobne, a te są inne

Czterolatek  uczy się reagować na umówiony sygnał, przeliczać elementy oraz wypowiadać rymowankę. Przebieg zajęć: Zabawa na powitanie połączona z przeliczaniem elementów. „Biedroneczko leć do nieba przynieś nam kawałek chleba” – ćwiczenia artykulacyjne. „Gdzie ukryła się biedronka?” – zabawa dydaktyczna; ćwiczenie spostrzegania, rozwiązywanie zagadek słownych. „Zwierzęta z łąki”– rozpoznanie i nazwanie zwierząt, tworzenie zbiorów zwierząt według rodzaju i wielkości. Konstruowanie biedronki z papierowych elementów – doskonalenie sprawności manualnej. Podejmowanie próby wprawienia biedronki w ruch – przewidywanie efektów swoich czynności. „Lot biedronek” – karta pracy; prowadzenie linii po śladzie, określanie położenia przedmiotów, kolorowanie płaszczyzny.

Biedroneczko leć do nieba przynieś nam kawałek chleba

Scenariusz zawiera zabawy w oparciu o rymowankę doskonalące umiejęt...

Karta pracy dla 4-latka "Biedroneczko leć do nieba"

Kartę można wykorzystać podczas zajęć.

Zabawy z przyrodą
> Dźwięki

Radosna melodia do wykorzystania podczas zajęć w przedszkolu.