Zabawy w grupach

• Pora roku: Wiosna
  • Podstawa programowa: 1. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych.

• Wiersz Kotek i kotki Lidii Kołodziejskiej,
  • Ilustracja do treści,
  • Ilustracje różnych gatunków wierzby,
  • Naturalne okazy gałązek wierzbowych,
  • Płyta z muzyką instrumentalną,
  • Obrazki z gałązkami z baziami (do przeliczania),
  • Duże arkusze zielonego kartonu z pniem wierzby,
  • Figury geometryczne: wąskie prostokąty oraz małe koła,
  • Klej,
  • Karta pracy 4-latka,
  • Kredki

Obszar 1. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych.
Umiejętność 1.2 przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej (stara się współdziałać w zabawach i w sytuacjach zadaniowych) oraz w świecie dorosłych

Czterolatek uczy się przestrzegać reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej oraz współdziała w zabawach i sytuacjach zadaniowych. Przebieg zajęć: Uważne słuchanie wiersza „Kotek i kotki” połączone z obserwacją ilustracji. Udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące treści. Gdzie rosną bazie? – zapoznanie z gatunkiem drzewa (wierzba). Jakie są bazie? – obserwowanie wieloma zmysłami naturalnych okazów przyrody i wyrażanie werbalnie swoich spostrzeżeń, odczuć. „Miauczymy i liczymy” – zabawa rytmiczno-ruchowa z elementem liczenia.

„Wiosenne kotki”

Wielozmysłowe poznanie przyrody za pomocą zabaw doskonalących wsp&o...

Gdzie się ukrył kotek?

Karta pracy  do wykorzystania podczas zajęć.