Oto moje przedszkole – tu spędzać czas wolę

• Pora roku: Jesień
  • Podstawa programowa: 1. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych.

• narysowane na brystolu formatu A3 sylwety chłopca i dziewczynki (po jednej, odpowiednio dla każdego dziecka)
  • wycięte z gazet zabawki
  • przedmioty codziennego użytku
  • bohaterowie bajek i inne elementy do naklejania
  • naklejki różnego rodzaju, np. zwierzątka, serduszka, motyle i inne
  • klej
  • kredki ołówkowe
  • wstążki
  • przygotowane stanowisko do prezentacji
  • stoliczek, sztaluga lub tablica do prac plastycznych
  • koszyczki, deski lub twarde podkładki do prezentowania prac z klocków czy plasteliny
  • inne materiały, które nauczyciel uzna za niezbędne
  • aparat fotograficzny

Obszar 1. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych.
Umiejętność 1.1 obdarza uwagą dzieci i dorosłych, aby rozumieć to, co mówią i czego oczekują; grzecznie zwraca się do innych w domu, w przedszkolu, na ulicy

Zajęcia integracyjne w oparciu o wspólne działanie z rodzicami. Tworzenie regulaminów zachowania dzieci w przedszkolu. Wdrażanie do uważnego słuchania opowiadań rodziców o ich wspomnieniach z czasów przedszkola. Wpajanie postawy szacunku dla pracy i wysiłku innych ludzi. Wyrabianie umiejętności skupienia się na jednej czynności przez dłuższy czas. Poznanie możliwości i umiejętności koleżanek i kolegów z grupy oraz nauka sprawiedliwego oceniania i nagradzania innych ludzi.

Oto moje przedszkole – tu spędzać czas wolę - scenariusz

Oto moje przedszkole – tu spędzać czas wolę - scenariusz zajęć

Oto moje przedszkole – tu spędzać czas wolę - karta pracy

Karta pracy zajęcia adaptacyjne z udziałem rodziców