Klasyfikowanie przedmiotów małych i dużych

• Pora roku: Lato
  • Podstawa programowa: 13.Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.

• zbiory składające się z 3 przedmiotów (np. 3 klocki różnej wielkości, ale w tym samym kolorze, 3 lalki, 3 samochody, 3 książki, 3 różne buty itp.),
  • koła z kolorowego kartonu (jedno małe, drugie duże, trzecie średniej wielkości) w jednym kolorze,
  • plansze przedstawiające zwierzęta z wiersza w odpowiednich proporcjach (małe kurczątko, kaczuszka, źrebak, mrówka, wielka żyrafa, słoń i kula ziemska),
  • trzy wolne półki w sali,
  • utwór - skoczna muzyka

Obszar 13.Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.
Umiejętność 13.3 ustala równoliczność dwóch zbiorów, a także posługuje się liczebnikami porządkowymi

Pięciolatek potrafi porównać ze sobą 3 przedmioty według kryterium wielkości oraz operuje poprawnie określeniami: mały, średni, wielki, najmniejszy, największy.

Wyrabianie u dzieci umiejętności poprawnego rozpoznawania i porównywania wielkości 3 przedmiotów z użyciem określeń: mały, średni, wielki oraz najmniejszy, największy. Ćwiczenie umiejętności samodzielnego tworzenia zbioru trzech dowolnych elementów pod względem stopniowania ich wielkości.

Małe, duże i wielkie rzeczy na świecie

Scenariusz rozwija umiejętność porównywania i klasyfikowania...

Karta pracy - małe i duże przedmioty

Karta pracy do wykorzystania podczas zajęć.